Muzeum Polskich Zegarów

Muzeum Polskich Zegarów powstało w 2019 roku. Jest to prywatna inicjatywa Janka Rygiela oraz Marka Rykiela właścicieli dwóch antykwariatów na warszawskiej Nowej Pradze. Janek, zegarmistrz oraz absolwent warszawskiej ASP, zebrał kolekcję czasomierzy z okresu PRL, na temat której w 2017 roku napisał pracę magisterską. Niewielki zbiór z czasem zaczął się powiększać o nowe eksponaty. W 2019 roku powstał pomysł by pokazać kolekcję na targach zegarmistrzowskich „It’s all about watches” w Łodzi.

W ten sposób powstała zaprojektowana przez Janka wystawa pt. „Pięć dekad zegarów”, która niebawem stanęła w małej przestrzeni nowo powstałego Muzeum Polskich Zegarów przy ul. Wileńskiej 9 w Warszawie. Z powodu pandemii Muzeum zaprzestało działalności. Od połowy maja 2022 roku można ponownie oglądać wystawę w nieco powiększonym i rozbudowanym Muzeum.

Marek Rykiel i Janek Rygiel w Muzeum Polskich Zegarów
Muzeum Polskich Zegarów w trakcie Nocy Muzeów 2022

Jeśli spodobało Ci się to, co robimy, możesz wrzucić datek do puszki znajdującej się na wystawie! Zapraszamy też do zakupu pamiątek – plakaty i pocztówki możesz kupić na miejscu lub zamówić poniżej:

ZAPLANUJ ZWIEDZANIE

Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00 oraz w soboty między 12:00 a 16:00. 

Wstęp jest bezpłatny, ale zachęcamy do wspierania naszej działalności dobrowolnymi datkami.

KONTAKT

ul. Wileńska 9
w sklepie Politura & Ska

Dary dla muzeum można wysyłać na adres:
Look Inside
ul. Wileńska 21
03-414 Warszawa
tel: 668 405 284

Nasza kolekcja cały czas się powiększa, a zegary często wymagają napraw. Jeżeli posiadasz jakieś polskie czasomierze i chciałbyś wspomóc nasze działania, możesz podarować nam swój zegar. Wyjątkowe egzemplarze trafią na wystawę, inne na części, a zdublowane egzemplarze sprzedamy, by pozyskać środki na działalność muzeum. Poniżej polskie zegary w ofercie naszego sklepu: