Ze stołu na ścianę – ozdobne talerze

Dekoracyjne talerze ścienne to jeden z najnowszych, a zarazem najstarszych wnętrzarskich trendów. Talerzowy boom trwa dopiero od paru miesięcy, jednak wielu z nas pamięta ozdobne talerze z mieszkań naszych mam, babć i prababć – a ich tradycja jest jeszcze o wiele dłuższa.

tekst: Robert Marciniak, zdjęcia: Marek Rykiel i Jacek Sroka / @magpiestuff

Zwyczaj zdobienia ceramiki sięga o wiele dalej niż nasza pamięć. Wywodzi się z folkloru i zapewnia ludziom estetyczne doznania od setek lat.

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Co czyni talerze ścienne wyjątkowymi? Mnogość wzorów, kolorów i rozmiarów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybór talerzy ozdobnych jest tak szeroki, że możemy wpasować je w każde stylowe wnętrze. Na zdjęciu poniżej m.in. wielokolorowy i niebieski talerz z niezwykle modnej ostatnio wytwórni Włocławek, czy talerz z morskim motywem ryb w towarzystwie zegara Junghans i zegara Metron ZS-102.

Mimo że naczynia mogą kojarzyć nam się jedynie z jedzeniem, co wskazywałoby na ich miejsce w kuchni lub jadalni, talerze ścienne świetnie sprawdzą się również w pozostałych pomieszczeniach. Zawieszając je w sypialni, salonie lub gabinecie, nadamy pomieszczeniu uroku i przytulności. Na naszej ścianie, talerz z ratuszem w Krefeld, talerz przedstawiający Pałac Charlottenburg w Berlinie i talerz przedstawiający panoramę Hamburga stworzyły istnie pocztówkową mozaikę.

Zobaczcie jak obłędnie wyglądają kwiatowe talerze w pokoju @magpiestuff!

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Idealnie komponują się z wazonami Scheurich.

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Talerze mogą zdominować ścianę lub jej część, ale mogą też stanowić subtelny, pojedynczy akcent w otoczeniu innych bibelotów.

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Motywy zwierzęce, kwiatowe, architektoniczne, a może jakieś inne? Wybierajcie, łączcie i stwórzcie swoją własną ścienną kompozycję!

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Zakochajcie się w talerzach razem z nami! Naszą aktualną ofertę talerzy ściennych znajdziecie tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.