Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

modernizm w Gdyni

A gdyby tak do Gdyni?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W drugiej połowie sierpnia, trochę zmęczeni remontami, spontanicznie zdecydowaliśmy się wyskoczyć do Trójmiasta.

W piątek popołudniu wyruszyliśmy w podróż. W naszym ulubionym gdyńskim Orłowie, spędziliśmy niecałe, ale przyjemne trzy dni. Sobotę, korzystając z ciepłego i słonecznego dnia, spędziliśmy na plaży, budując zamki i fortece z piasku, a także brodząc w morzu i zbierając kamyczki.

My na plaży

Niedzielna pogoda była mniej sprzyjająca plażowaniu. Kiedy przedpołudniem zaczęło padać, skierowaliśmy się prosto do centrum Gdyni. Idealnym miejscem aby schronić się przed ulewą, wydało nam się Muzeum Miasta Gdyni, miasta z niezwykłą, choć młodą modernistyczną historią.

Muzeum Miasta Gdyni

W pierwszej kolejności skierowaliśmy się na wystawę twórczości Marka Cecuły, znakomitego polskiego ceramika, który przez dziesięciolecia zdobył potężną wiedzę i doświadczenie w rzeźbie oraz projektowaniu form użytkowych z porcelany.

Marek Cecuła Gdynia Wystawa

Marek Cecuła logo Gdynia

Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Na początku obejrzeliśmy doskonale nam znane wyroby z serii Ćmielów Design Studio zaprojektowane w założonym przez Cecułę nowojorskim Modus Studio.

New Atelier Marek Cecuła

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Touch of blue Ćmielów Marek Cecuła

Touch of blue Ćmielów Marek Cecuła

Marek Cecuła - wazoniki

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Marek Cecuła - Cosmopolitan

Z filmu wyświetlanego w dalszej części wystawy dowiadujemy się, że projekty ćmielowskich serwisów, mają stać się ikonami naszej epoki. Nowoczesnością pasują do aktualnych trendów, nawiązując jednocześnie do polskiej tradycji wzornictwa ceramiki.

Marek Cecuła Gdynia

Część z tych obiektów możecie znaleźć w ofercie Look Inside.

Zanim przeszliśmy do kolejnej sali, zatrzymaliśmy się przy interaktywnym skanerze, na którym każdy zwiedzający może zaprojektować swój wzór na wazonie. Urządzenie w czasie rzeczywistym wizualizuje projekt w trójwymiarze.

Projektowanie Wazonu

W kolejnej sali znajduje się wystawa rzeźb i projektów artystycznych Marka Cecuły. Jego twórczość jest bardzo intymna a przez delikatność porcelany, która odzwierciedla wrażliwość artysty, możemy dosłownie zajrzeć do jego głowy.

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Najbardziej poruszającą dla nas pracą Cecuły jest seria staromodnych, zdeformowanych i podziurawionych elementów herbacianego serwisu. W przejmujący sposób przypominają o niełatwej historii, kruchości i przemijaniu.

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Marek Cecuła sztuka

Na końcu obejrzeliśmy kilkunastominutowy film z Markiem Cecułą w roli głównej. Opowiada w nim o swoim życiu, sztuce, dizajnie i procesie twórczym.

Marek Cecuła sztuka

W Muzeum Miasta Gdyni warto zobaczyć także świetną wystawę o narodzinach miasta. Ekspozycja opowiada o budowie i rozwoju modernistycznego miasta – portu.

Powstanie miasta Gdynia

Na wystawie można obejrzeć pieczołowicie zdokumentowane nowoczesne ulice, monumentalne gmachy urzędów i piękne założenia urbanistyczne gdyńskich osiedli mieszkaniowych.

Powstanie miasta Gdynia

Gdynia Główna

Po dwóch przyjemnych dniach spędzonych nad morzem, wróciliśmy do codziennych obowiązków. Już niedługo otwieramy nasz sklep stacjonarny na warszawskiej Pradze, nie możemy się doczekać :)

M&J

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal