Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

Usługi zegarmistrzowskie

W Look Inside, oprócz sprzedaży przedmiotów vintage, staroci i antyków, świadczymy także usługi zegarmistrzowskie. Janek Rygiel, który jest współwłaścicielem sklepu, zajmuje się naprawami czasomierzy wszelkiego typu. Możesz zostawić swój budzik, zegar lub mechanizm i poczekać na wycenę usługi. Janek chętnie też opowie o danym czasomierzu, po wcześniejszym umówieniu.

Zegarmistrz Janek Rygiel ogląda mechanizm zegarowy
Zegarmistrz Janek Rygiel w programie Łowvy Skarów w TV4, fot: Lumiła Mitręga

Janek Rygiel – ekspert w programie „Łowcy skarbów”

Zegarmistrz Janek Rygiel, oprócz prowadzenia sklepu ze starociami i pracy przy naprawie czasomierzy, występuje także jako ekspert w dziedzinie zegarmistrzostwa w programie telewizyjnym „Łowy skarbów – kto da więcej?”. Na ekranie udziela swojej wiedzy i doświadczenia ludziom, którzy chcą sprzedać swoje przedmioty. Janek dokonuje więc przybliżonych wycen i radzi, jak najlepiej opowiedzieć o skarbach sprzedającego.

Pasja do zegarów

Janek już w dzieciństwie pasjonował się mechanicznymi konstrukcjami. Potem, w trakcie studiów, zaczął terminować w małym zakładzie zegarmistrzowskim na warszawskiej Woli u mistrza Stanisława Grynkiewicza. Kończąc studia na Akademii Sztuk Pięknych, wreszcie połączył swoje pasje. W ramach pracy magisterskiej zaprojektował zestaw mebli do pracowni zegarmistrzowskiej. Aneks napisał pod kierunkiem dr Krystyny Łuczak-Surówki, a traktował on o wzornictwie w polskim zegarmistrzostwie. W związku z tym Janek zaczął zbierać czasomierze polskiej produkcji. W 2018 roku zaprojektował wystawę pt. „Pięć dekad zegarów” i zaprezentował ją na targach „It’s all about watches”. Wtedy też powstał pomysł utworzenia Muzeum Polskich Zegarów. Janek od lat uczestniczy w targach zegarmistrzowskich, regularnie spotyka się na zjazdach z kolegami po fachu oraz uczestniczy w różnych szkoleniach, aby poszerzać swoje umiejętności. W efekcie, w 2020 Janek zdobył zawodowy dyplom czeladnika w dziedzinie zegarmistrzostwa, wydany przez Mazowiecką Izbę Rzemieślniczą.

Wystawa polskich zegarów w Łodzi na targach zegarmistrzowskich "It's all about watches"
części mechanizmu zegarowego, zdjęcie: Dominik Czerny / noizz.pl

Zakres usług zegarmistrzowskich

W Look Inside świadczymy szeroki zakres usług zegarmistrzowskich. Wobec tego wykonujemy pełny serwis zegarów, minutników, zegarków jak i budzików. Dokonujemy napraw czasomierzy zabytkowych jak i współczesnych. Dzięki znajomości z wieloma fachowcami – zarówno zegarmistrzami jak i stolarzami możemy też podjąć się bardziej skomplikowanych zadań, a także zlecić renowację drewnianych elementów lub całych skrzyń zegarowych.

Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal