Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

Nieformalne zrzeszenie antykwariuszy, przedsiębiorców, artystów, rzemieślników i działaczy na Nowej Pradze

Praskie Zagłębie Vintage

Historia Praskiego Zagłębia Vintage sięga 2017 roku, czyli początku istnienia sklepu Look Inside na warszawskiej Nowej Pradze. Gdy już odnaleźliśmy się na Nowej Pradze, Marek Rykiel i Janek Rygiel, założyciele sklepu, podjęli współpracę sąsiedzką. Następnie planowaliśmy wspólne działania z Izą Bill z kultowego Cafe Melon na Inżynierskiej 1, oraz Gosią i Marcinem, którzy z sukcesami prowadzą dziś Vintage Kolektyw. W efekcie, przez szereg lat wspólnie organizowaliśmy „Praskie Cuda Wianki Vintage”. (Inicjatorką i pomysłodawczynią pierwszych Cudów Wianków była Iza z Melona). Była to oddolna inicjatywa, bez wątpienia prawdziwe święto Nowej Pragi i miłośników vintage. Impreza była organizowana nawet cztery razy w roku, jednak za każdym razem ściągała setki mieszkańców Warszawy i turystów, ciekawych jak zmienia się ta część Pragi. Warto zaznaczyć, że wielokrotnie otrzymywaliśmy honorowy patronat Burmistrza Dzielnicy Praga Północ!

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian, wobec czego w 2022 roku do naszego zespołu dołączyła Kamila Saternus, wspólnie organizujemy nową cykliczną imprezę: Praskie Bajery! Mamy w planach dalszy rozwój i nowe, ambitne projekty.

Cuda Wianki 2022 w sklepie Nostaligia
Cuda Wianki 2022 w sklepie Nostaligia
logo Praskie Zagłębie Vintage

Praskie Bajery

Pierwsza edycja Praskich Bajerów odbyła się w weekend 22-23 października 2022 roku. Podczas tego wydarzenia, punkty oznaczone na bajerowej mapce odwiedziło kilkaset osób. Wydarzeniu towarzyszyła gra miejska w zbieranie pieczątek, następnie zakończona losowaniem bajeranckich fantów! Ostatecznie, zabawa skradła serca uczestników w każdym wieku! Co więcej, wydarzeniu towarzyszyły liczne warsztaty, atrakcje, a nawet wyprzedaż garażowa! Wszystko w duchu „less waste”, w końcu nam wszystkim zależy na przyszłości Planety!

Koniecznie śledź profile Praskiego Zagłębia Vintage na Facebooku i Instagramie, aby na bieżąco zdobywać informacje o kolejnych edycjach Praskich Bajerów :)

Plakat Praskie Bajery 2022 - pierwsza edycja
Plakat Praskie Bajery 2022 – pierwsza edycja
Praskie Bajery w "Moje Meble" na Wileńskiej
Moje Meble
Mapka wydarzenia Praskie Bajery 2022, Nowa Praga
Mapka wydarzenia Praskie Bajery 2022, Nowa Praga
Praskie Bajery w Look Inside
Look Inside
Praskie Bajery w Muzeum Polskich Zegarów
Muzeum Polskich Zegarów
Praskie Bajery w mediach społecznościowych
@spacerempopradze

Praskie Cuda Wianki

Od 2017 do 2022 roku, „Praskie Cuda Wianki Vintage” odbyły się aż 12 razy, w dodatku każda edycja była trochę inna. Ostatnie, „Nocne Cuda Wianki” miały miejsce równolegle z Warszawską Nocą Muzeów, czyli 14.05.2022 i zgromadziła nawet 600 uczestników!

Przez pięc lat organizacji Cudów Wianków, przez Polskę przetoczyła się fala fascynacji dizajnem lat PRLu, natomiast pandemia i konflikt za naszą wschodnią granicą, odmienił naszą codzinność. Wobec tego, zdecydowaliśmy się nieco zmienić formułę i nazwę imprezy na Praskie Bajery. Po Cudach Wiankach zostaną miłe wspomnienia, a także katalog dwunastu plakatów dokumentujących te wydarzenia :)

Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal