Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

Ekspozycja prywatnej kolekcji czasomierzy z okresu PRL na warszawskiej Nowej Pradze – ul. Wileńska 9, w sklepie Politura&SKA

Logo Muzeum Polskich Zegarów

Muzeum Polskich Zegarów

Muzeum Polskich Zegarów powstało w 2019 roku. Jest to prywatna inicjatywa Janka Rygiela oraz Marka Rykiela, panowie są także założycielami antykwariatu Look Inside na warszawskiej Nowej Pradze. Janek, zegarmistrz oraz absolwent warszawskiej ASP, zebrał kolekcję czasomierzy z okresu PRL, następnie w 2017 roku napisał o nich pracę magisterską. Niewielki zbiór, z biegiem czasu powiększał się więc o nowe eksponaty. Dlatego w 2019 roku powstał pomysł by pokazać kolekcję na targach zegarmistrzowskich „It’s all about watches” w Łodzi. W ten sposób powstała zaprojektowana przez Janka wystawa pt. „Pięć dekad zegarów”, która następnie stanęła w małej przestrzeni nowo powstałego Muzeum przy ul. Wileńskiej 9 w Warszawie. Z powodu pandemii Muzeum zaprzestało działalności. Od połowy maja 2022 roku można wreszcie oglądać wystawę w nieco powiększonym i jeszcze bardziej rozbudowanym Muzeum.

Aby zwiedzić muzeum, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, lub wizytę w naszym drugim sklepie na ul. Wileńskiej 21.

Wstęp jest bezpłatny, ale zachęcamy do wspierania naszej działalności dobrowolnymi datkami.

Ludzie zwieszają wystawę "Pięć dekad Zegarów" na targach zegarmistrzowskich w 2019 roku
Wystawa „Pięć Dekad Zegarów” na targach zegarmistrzowskich w 2019 roku
Muzeum Polskich Zegarów w trakcie Nocy Muzeów 2022
Muzeum w trakcie Nocy Muzeów 2022
Marek Rykiel i Janek Rygiel w Muzeum Polskich Zegarów
Marek Rykiel i Janek Rygiel w Muzeum Polskich Zegarów

Dary dla muzeum można wysyłać na adres sklepu Look Inside:
ul. Wileńska 21
03-414 Warszawa
tel: 668 405 284

Wystawa zegarów na Wileńskiej 9 skąpana w porannym słońcu

Jeśli spodobało Ci się to, co robimy, możesz wrzucić datek do puszki znajdującej się na wystawie! Zapraszamy też do zakupu pamiątek, tym bardziej nam pomożesz, jeśli kupisz plakat lub pocztówkę! Gadżety – cegiełki są dostępne on-line, ale też w muzealnym sklepiku. Zachęcamy też do korzystania z usług zegarmistrzowskich, świadczonych przez Janka w Look Inside.

Pocztówka z zegarem Metron Kula, cegiełka na działaność muzeum
Pocztówka i zegar Metron „Kula”

Pocztówki - cegiełki na działaność Muzeum Polskich Zegarów
Pocztówka z zegarem Metron  MSD/d (cegiełka na działalność Muzeum)
Pocztówka z zegarem Metron MSD/d

Nasza kolekcja cały czas się powiększa, a zegary często wymagają napraw. Jeżeli posiadasz jakieś polskie czasomierze i chciałbyś wspomóc nasze działania, możesz podarować nam swój zegar. Wyjątkowe egzemplarze trafią na wystawę, inne na części, a zdublowane egzemplarze sprzedamy, by pozyskać środki na działalność muzeum. Poniżej niektóre zegary z oferty naszego sklepu:

Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal