Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

Co robimy?

Look Inside – starocie, zegary
i podróże w czasie

Historia Look Inside

Internetowy sklep z dizajnem powstał w 2015 roku. Od samego początku mieliśmy pomysł, aby oprócz działalności on-line, otworzyć sklep stacjonarny. Nasze marzenia spełniły się w 2016 roku, kiedy wygraliśmy przetarg na lokal użytkowy na warszawskiej Pradze, przy ulicy Wileńskiej 21. We wrześniu 2016 roku otworzyliśmy sklep stacjonarny. Od tamtej pory, prężnie działamy, zrzeszając okoliczne antykwariaty jako Praskie Zagłębie Vintage. 

przeczytaj więcej o początkach sklepu Look Inside na Wileńskiej 21

Na Wileńskiej 21 znajdziecie przede wszystkim przedmioty użytkowe z okresu PRL, natomiast w ofercie posiadamy także rzeczy z różnych krajów, z całego XX wieku, również z lat 90tych! W sklepie Look Inside znajdziecie mnóstwo przepięknych przedmiotów użytkowych i klasyków wzornictwa. Można się u nas zaopatrzyć w meble, bibeloty, różnego rodzaju ceramikę, świeczki czy inne klamoty, a także płyty winylowy oraz kasety magnetofonowe z muzyką z całego świata.

Ozdobą i punktem centralnym naszego sklepu jest XIX wieczny, warszawski fortepian Krall & Seidler. Niestety ten zabytkowy instrument wymaga kompleksowej renowacji, dlatego naszym wielkim marzeniem jest przywrócenie mu świetności.

Naszą specjalizacją są różnego rodzaju czasomierze, dlatego w Look Inside na każdej ścianie wisi jakiś zegar. Janek od kilku lat zajmuje się zegarmistrzostwem, więc swój warsztat prowadzi w sklepie przy ulicy Wileńskiej 21. W związku z tym prowadzimy usługi w zakresie zegarmistrzostwa, naprawiamy i serwisujemy stare (i nowe) zegary i zegarki.

Od naszych gości ciągle słyszymy, że umożliwiamy odbycie podróży w czasie!

Wnętrze Look Inside, ul Wileńska 21, Warszawa
Wnętrze Look Inside 2019
wnętrze Look Inside Wileńska 21
Praskie Cuda WIanki Vintage na Nowej Pradze
Praskie Cuda WIanki Vintage na Nowej Pradze

Praskie Zagłębie Vintage

We września 2016 roku rozpoczęliśmy działaność na warszawskiej Nowej Pradze. Od tamtej pory prężnie działamy, zrzeszając okoliczne antykwariaty a także sklepy vintage pod szyldem Praskiego Zagłębia Vintage. Od kilku lat jesteśmy współorganizatorami cyklicznej imprezy Praskie Cuda Wianki Vintage. Działamy również na rzecz Nowej Pragi, współpracując z lokalnymi przewodnikami oraz naszymi sąsiadami.

Politura i ska Wileńsa 9
Politura i ska Wileńsa 9
sklep Politura & Ska na Wileńskiej 9 - sklep z antykami na warszawskiej Nowej Pradze
sklep Politura & Ska na Wileńskiej 9 – sklep z antykami na warszawskiej Nowej Pradze

Nie tylko PRL – sklep z antykami „Politura & Ska”

Sklep Politura i Ska rozpoczął swoją działalność na początku 2018 roku. Głównym inicjatorem powstania Politury był pan Jurek Kacprzak, miłośnik i znawca antyków. Swoją wizję spełniał gromadząc w sklepie niezwykłe oraz zupełnie powszednie przedmioty użytkowe, meble i sztukę z XVII, XIX oraz pierwszej połowy XX wieku. W Politurze można znaleźć choćby biedermeierowskie meble, przepiękną porcelanę, figurki, szkło użytkowe, lustra, obrazy a także współczesne rzeźby pana Zbigniewa Bachanka.

Na początku 2019 roku sklep Politura i Ska połączył siły ze sklepem Look Inside, więc od tamtej pory działają razem.

W 2022 sklep Politura & Ska przeszedł remont, a część przestrzeni na Wileńskiej 9 oddał Muzeum Polskich Zegarów. Wielkie otwarcie obu przerstrzeni miało miejsce w czasie Warszawskiej Nocy Muzeów 14 maja 2022 roku.

Muzeum Polskich Zegarów

Muzeum Polskich Zegarów powstało w 2019 roku. Jest to nasza prywatna inicjatywa. Od lat studiów, Janek kolekcjonował wszelkiego rodzaju czasomierze z okresu PRL, następnie w 2017 roku napisał o nich pracę magisterską. Niewielki zbiór z czasem zaczął się powiększać o nowe eksponaty. W 2019 roku powstał pomysł, aby pokazać kolekcję na targach zegarmistrzowskich „It’s all about watches w Łodzi. W ten sposób powstała zaprojektowana przez Janka wystawa pt. „Pięć dekad zegarów”. W maju 2022 Muzeum znalazło siedzibę w sklepie Politura & Ska. Wielkie otwarcie miało miejsce podczas Nocy Muzeów, tego wieczoru ponad 600 osób z całej Polski zwiedziło naszą wystawę!

Zobacz stronę Muzeum Polskich Zegarów

Wystawa "Pięć Dekad Zegarów"
Muzeum Polskich Zegarów w trakcie Nocy Muzeów 2022
Muzeum Polskich Zegarów w trakcie Nocy Muzeów 2022
Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal