Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

Maj: czar komunijnych wspomnień

Dzień staje się dłuższy, kwitną wiśnie i kasztanowce, a powietrze nie straszy już mroźnymi powiewami wiatru. Oznacza to jedno – wiosna jest w natarciu. Maj przywołuje wiele wspomnień. To właśnie w tym miesiącu pisaliśmy matury i wagarowaliśmy na ławce w parku z naszą pierwszą miłością. Szczególne miejsce zajmują jedne z najstarszych – wspomnienia Pierwszej Komunii Świętej.

tekst: Robert Marciniak, zdjęcia: Marek Rykiel

Dla wielu z nas Komunia była naprawdę wielkim przeżyciem. Wielomiesięczne przygotowania do pierwszego w życiu występu przed publiką, nauka pieśni, modlitw i formułek – to wszystko budowało rosnącą ekscytację. Komunia była dniem, w którym każdy z nas miał być gwiazdą.

Przygotowywania dotyczyły nie tylko kościelnej uroczystości, ale również komunijnego przyjęcia. Też pamiętacie swoich rodziców nerwowo poprawiających obrus tuż przed wyjściem do kościoła?

Alba czy garnitur? Każdy z nas wyglądał uroczo, a nasz anielski wygląd rozczulał dziadków, ciocie i wujków. Swoją drogą, to właśnie krewni byli niezmiernie ważni podczas uroczystości. Przyznajcie – też nie mogliście się doczekać, aż odpakujecie prezenty, które od nich dostaliście.

Zegarek – komunijny klasyk. My swoich nie chcieliśmy zdejmować nawet na noc! W naszym sklepie znajdziecie mnóstw vintage zegarków.

Pamiętacie tysiące i miliony, które dostaliście na Komunię? My też. A widzieliście je kiedykolwiek później? My też nie.

Obecnie, coraz bardziej popularne stają się prezenty w postaci zbiórek charytatywnych. Dzieci mogą zadecydować, aby krewni nie darowywali im magicznie znikających wypchanych kopert, a zamiast tego przekazali te pieniądze na szczytny cel – na przykład pomoc dla schroniska dla zwierząt. Uważamy, że to wspaniałe, kiedy młode pokolenia wykazują się empatią!

Jeśli jednak wybieracie się na Komunię, podczas której mile widziane są tradycyjne prezenty, świetnym pomysłem może być zakup rzeczy vintage. Sprzyja to idei less waste, a także pozwala sprezentować coś naprawdę oryginalnego. Szczególnie pożądane wśród dzieci są vintage gry i zabawki. Możecie też zaopatrzyć się w fajny dodatek do prezentu.

Ciekawą pamiątką może być przedmiot codziennego użytku z motywem typowo komunijnym. Na zdjęciu – jajecznik z wizerunkiem chłopca przystępującego do Komunii.

Pamiętacie przerażające dewocjonalia, które obserwowały Was w czasie snu? Niektóre z nich wciąż wzbudzają w nas niepokojący dreszczyk. Inne, takie jak matrioszka z papieżem, wywołują już raczej uśmiech na twarzy.

Obecnie proponujemy mniej drastyczne motywy maryjne. Świetnie sprawdzą się świeczki Maryjki od La Flamme.

Ciepło i zapach majowego powietrza przywołuje nam wiele wspomnień. Swoje pamiątki z Komunii trzymamy w szufladach do dziś. Kto wie – może tegoroczne dzieci podchodzące do tego sakramentu będą kiedyś wspominały swoje vintage prezenty z podobną nostalgią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal