Darmowy paczkomat powyżej 100 zł

Paynow / BLIK / PayPal

Talerze na ścianie w Look Inside

Ze stołu na ścianę – ozdobne talerze

Dekoracyjne talerze ścienne to jeden z najnowszych, a zarazem najstarszych wnętrzarskich trendów. Talerzowy boom trwa dopiero od paru miesięcy, jednak wielu z nas pamięta ozdobne talerze z mieszkań naszych mam, babć i prababć – a ich tradycja jest jeszcze o wiele dłuższa.

tekst: Robert Marciniak, zdjęcia: Marek Rykiel i Jacek Sroka / @magpiestuff

Zwyczaj zdobienia ceramiki sięga o wiele dalej niż nasza pamięć. Wywodzi się z folkloru i zapewnia ludziom estetyczne doznania od setek lat.

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Co czyni talerze ścienne wyjątkowymi? Mnogość wzorów, kolorów i rozmiarów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybór talerzy ozdobnych jest tak szeroki, że możemy wpasować je w każde stylowe wnętrze. Na zdjęciu poniżej m.in. wielokolorowy i niebieski talerz z niezwykle modnej ostatnio wytwórni Włocławek, czy talerz z morskim motywem ryb w towarzystwie zegara Junghans i zegara Metron ZS-102.

Mimo że naczynia mogą kojarzyć nam się jedynie z jedzeniem, co wskazywałoby na ich miejsce w kuchni lub jadalni, talerze ścienne świetnie sprawdzą się również w pozostałych pomieszczeniach. Zawieszając je w sypialni, salonie lub gabinecie, nadamy pomieszczeniu uroku i przytulności. Na naszej ścianie, talerz z ratuszem w Krefeld, talerz przedstawiający Pałac Charlottenburg w Berlinie i talerz przedstawiający panoramę Hamburga stworzyły istnie pocztówkową mozaikę.

Zobaczcie jak obłędnie wyglądają kwiatowe talerze w pokoju @magpiestuff!

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Idealnie komponują się z wazonami Scheurich.

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Talerze mogą zdominować ścianę lub jej część, ale mogą też stanowić subtelny, pojedynczy akcent w otoczeniu innych bibelotów.

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Motywy zwierzęce, kwiatowe, architektoniczne, a może jakieś inne? Wybierajcie, łączcie i stwórzcie swoją własną ścienną kompozycję!

fot.: Jacek Sroka / @magpiestuff

Zakochajcie się w talerzach razem z nami! Naszą aktualną ofertę talerzy ściennych znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Darmowy PACZKOMAT InPost

dla zamówień powyżej 100 zł

Dwa tygodnie na zwrot

na wszystkie przedmioty

Bezpieczne płatności

Paynow / BLIK / PayPal